Sommarskolan


Vår populära Sommarkola är 2019 under veckorna 26, 27, 28, 29, 30, 31 och 32. Den riktar sig till alla som är födda mellan 2005-2013, oavsett om du är ny och vill prova på för första gången, eller om du redan är med i vår golfträning så är du välkommen att vara med.

Nyhet för i år!
Sommarkul för juniorer födda 2014-15 under v 29. Vi introducerar juniorerna inom golfen på ett lekfullt sett.

Vi tränar och har kul tillsammans Måndag till Torsdag 1,5h/dag.
Max antal deltagare per grupp och tränare är 6st** för att vi på bästa sätt ska hinna med alla i gruppen och få ut det bästa av veckan.

Se lediga platser under flikarna med veckorna nedan!

Hur anmäler jag mig?
Du väljer en vecka och en tid och det är först till kvarn som gäller. Passen är 9.00-10:30 & 10:45-12.15.
Anmälan görs via länken nedan, och det går naturligtvis bra att vara med flera tider om man vill ha mycket träning!

*Vi rekommenderar att barn födda 2010-2013 anmäler sig till tiden 9.00-10.30 och barn födda 2005-2009 till 10.45-12.15.

**Deltagarantalet kan öka beroende på hur många tränare vi är.

Pris: 1000kr för fyra dagars träning och deltagarpresent.

Anmäl dig här

OBS! Bekräftad anmälan sker genom betalningen till bg 5248-4904 Niclas Arwefjäll Golf AB, Swish 1234 727 152 eller i shopen. När vi mottagit betalningen bekräftas din anmälan med deltagarens namn med namnet i kursiv stil Vid utebliven närvaro på lägret debiteras halv avgift i efterhand.


Här hittar ni detaljerad information om varje vecka under sommarskolan.

Se vilka som bokat sig och hur många platser det finns kvar.

Samling sker varje morgon utanför studion vid rangen.

Välkomna!

Sommarskolan v 26

Tider: 09.00-10.30, 8 platser kvar
Astrid Ollén 11
Astrid Engvall 12
Sigvard Danielsson 12


Tider: 10.45-12.15, Fullt!

Dikte Junker 07
Billie Junker 09
Mogens Junker 09
Thilde Eriksson 07
Axel Svantesson 07
Ella Svantesson 10
Emil Johansson 09
Hilda Johansson 10
Matilda Gustafsson 05
Erik Gustafsson 07
Elin Ekblad 08
Oscar Hylén 08

Oscar Schelp 08
Alexandra Schelp 10

Sommarskolan v 27

Tider: 09.00-10.30, 3 platser kvar & 2 st tränare
Emma Karlstrom 12
Ebba Ljungberg 11
Elsa Trygger 12
Aston Granelli 13
Otto Lindow 13
Hugo Paller 10
Mateo Aandal 11
Agnes Aandal 11
Ellen Hullegård 11

Tider: 10.45-12.15, 3 platser kvar & 3st tränare
Tilde Linderbert 07
Nellie Linderbert 06
Junia Rees 05
Vincent Rees 07
Ted Agrell 06
Nils Ragnwaldh 06
Cajsa Hansson 03
Olof Hansson 05
Oscar Schelp 08
Alexandra Schelp 10
Frans Kockum 08
Ozzy Romansoff 07
Caroline Zeipel 06
Viggo Jensen 09
Edvin Hullegård 08

Sommarskolan v 28

Tider: 09.00-10.30, 3st tränare
Emma Karlstrom 12
Marcus Bergendahl 12
Ludvig Greberg 11
Agnes Groth 12
Ludvig Sigeholt 13
Selma Anderberg 10
Elias Fång 12
Gustav Villumsen 11
Stella Johansson 12
Ludwig Ellerstrom 13
Sanna Nilborn 10
Ted H Lendrop 11
Truls Klasen 12

Tider: 10.45-12.15, 3st tränare

Jonathan Karlstrom 08
Nils Ragnwaldh 06
Max Lindberg 09
Erik Groth 08
Eskil Panduro 09
Leon Johansson 09
Norah Visonj-Nordberg 06

Vilma Olausson 07
Frans Kockum 08
Caroline Zeipel 06
Zacharias Ericson 05
Arvid Hagen 07

Golfkul v 29

Endast juniorer födda 2014 & 2015

Tider: 09.00-10.30, FULLT!
Elsa Ivansson 14
Max Redzic 15
Ludvig Ohrelius 14
Jacob Skog Ismunden 14
Niclas von Daniken 14
Fred Herrmann 15


Tider: 10.45-12.15, 1 plats kvar

Eric Magnusson 14
Jacob Bergendahl 14
Stellan Wiklund Matala 14
Carl FILIP Lindvall Jönsson 13
Clara Lindvall Jönsson 15






Sommarskolan v 30

Tider: 09.00-10.30, FULLT
Fred Feinberg 12
Marcus Bergendahl 12
Knut Risberg 13
Astrid Engwall 12
Ian Andren 13
Charlie Skarp 12

Oscar Magnusson 11
Truls Klasén 12
Philip Ringsberg 13
Fredrik Levander 13
Rasmus Levander 
Elsa Trygger 12

Tider: 10.45-12.15, 1 plats kvar
Wilda Erikson 09
Hillevie Erikson 12
Cornelia Riben 12
Amelia Simons 08

Alva Bergstrand 07
Alice Bergstrand 08
Amanda Kuhl 11
Karla Kuhl 13
Nils Ragnwaldh 06
Zacharias Ericson 05
Joshua Betton 06













Sommarskolan v 31

Tider: 09.00-10.30, 6 platser kvar
Philip Ringsberg 13
Leonard Dizdarevic 13
Bastian Jacobsson 13
Edward Miörner 10
August Miörner 13
Leo Lindén 11

Tider: 10.45-12.15, 4 platser kvar
Molly Brodkorb 09
Alice Dahlman 08
Sally Dahlman 09
Willem Dahlman 12
Sanna Nilborn 10
Selma Anderberg 10
Benjamin Fordyce 09
Bastian Fordyce 11





Sommarskolan v 32

Tider: 09.00-10.30, 5 platser kvar
Nicolas Nelson 11

Tider: 10.45-12.15, 1 plats kvar
Charlie Eriksson 10
Milo Bengtsson 11
Anna Vångendal 10
Amanda Sundewall Wardh 10
Emma Sundewall Wardh 13