Träningstider Golfskola

Här finner ni gruppindelningen för golfskolan 2019. Vi har som vanligt gjort vårt bästa för att tillgodose alla men tyvärr går det inte att uppfylla allas önskemål. Möjlighet att byta dag och tid går i mån av ledig plats (se Ledig plats! nedan)


Hur hittar jag rätt grupp & dag?
Nr 1 - Leta upp ert namn och se vilken grupp, dag och tid ni tränar.
Nr 2 - Under gruppen finner ni datum och samlingsplats.
Nr 3 - Dessa datum gäller för vårträningen.
Nr 4 - Höstträningens tider är v 34-41, datumen kommer att skrivas in i juni.

Har du några frågor? Kontakta Gustav@remove-this.Ljgk.remove-this.se

Grupp 1 - Mån 15.00-15.55

Ebba Mejer 08
Julia Björnström 08
My Sjödahl 08
Nellie Björksten 08
Astrid Vilumsen 08

Tränare: Gustav 

Måndag 1a April på Rangen 
Måndag 8e April på Rangen 
Måndag 29e April vid klubbhuset
Måndag 6e Maj på Rangen 
Måndag 13e Maj på Rangen 
Måndag 20e på Rangen  
Måndag 27e vid klubbhuset
Måndag 3e Juni på Rangen 

Grupp 2 - Mån 15.00-15.55

Ledig plats!
Ledig plats!
Ledig plats!
Ledig plats!
Ledig plats!
Ledig plats!

Tränare: Anjelika

Måndag 1a April på Rangen 
Måndag 8e April på Rangen 
Måndag 29e April vid klubbhuset
Måndag 6e Maj på Rangen 
Måndag 13e Maj vid klubbhuset   
Måndag 20e Maj på Rangen 
Måndag 27e Maj vid klubbhuset   
Måndag 3e Juni på Rangen 

Grupp 3 - Mån 16.00-16.55

Oscar Ismunden 08
Theo Löfgren 08
Aston Gransten 08
Theodor Lovén 08
Jakob Vilén 08
Benjamin Andersson 08

Tränare: Gustav

Måndag 1a April på Rangen 
Måndag 8e April på Rangen 
Måndag 29e April vid klubbhuset
Måndag 6e Maj på Rangen 
Måndag 13e Maj på Rangen 
Måndag 20e på Rangen  
Måndag 27e vid klubbhuset
Måndag 3e Juni på Rangen 


Grupp 4 - Mån 16.00-16.55

Molly Löfberg 10
Oscar Frithiof 10
Jacob Rapp-Damsgaard 10
Max Lindberg 09
Ebba Ismunden 10
Herman Jonsson 09

Tränare: Anjelika

Måndag 1a April på Rangen 
Måndag 8e April på Rangen 
Måndag 29e April vid klubbhuset
Måndag 6e Maj på Rangen 
Måndag 13e Maj vid klubbhuset   
Måndag 20e Maj på Rangen 
Måndag 27e Maj vid klubbhuset   
Måndag 3e Juni på Rangen 

Grupp 5 - Mån 17.00-17.55

Frans Kockum 08
Samuel Halling 09
Ruben Esbensen 08
Victor Wirth 08
Jarl Orup 08
Oscar Schelp 08

Tränare: Anjelika

Måndag 1a April på Rangen 
Måndag 8e April på Rangen 
Måndag 29e April vid klubbhuset
Måndag 6e Maj på Rangen 
Måndag 13e Maj vid klubbhuset   
Måndag 20e Maj på Rangen 
Måndag 27e Maj vid klubbhuset   
Måndag 3e Juni på Rangen 

Grupp 6 - Mån 18.00-18.55

Linnea Nordgaard 05
Louise Munge 04
Sophie Munge 06
Isabelle Nordgaard 08
Elin Ekblad 08
Emma Sehanovic 08

Tränare: Anjelika

Måndag 1a April på Rangen 
Måndag 8e April på Rangen 
Måndag 29e April vid klubbhuset
Måndag 6e Maj på Rangen 
Måndag 13e Maj vid klubbhuset   
Måndag 20e Maj på Rangen 
Måndag 27e Maj vid klubbhuset   
Måndag 3e Juni på Rangen 


Grupp 7 - Tis 15.00-15.55

Ludvig Feinberg 08
Viggo Berggren 08
Theo Olsson 08
Viggo Stålarm 08
Didrik Flensburg 09
Ted Holmberg-Lendrup 11

Tränare: Gustav

Tisdag 2a April på Rangen 
Tisdag 9e April på Rangen 
Tisdag 23e April vid klubbhuset
Tisdag 7e Maj på Rangen 
Tisdag 14e Maj på Rangen
Tisdag 21a Maj Rangen  
Tisdag 28e Maj vid klubbhuset
Tisdag 4e Juni på Rangen

Grupp 8 - Tis 15.30-16.30

Todd Gynning 09
Anton Lindkvist 09
Leo Gembäck 09
Majken Thenfors 07
Kajsa Thenfors 10
Alexandra Schelp 10 

Tränare: Anjelika

Tisdag 2a April på Rangen 
Tisdag 9e April på Rangen 
Tisdag 23e April vid klubbhuset
Tisdag 7e Maj på Rangen 
Tisdag 14e Maj vid klubbhuset
Tisdag 21a Maj Rangen  
Tisdag 28e Maj vid klubbhuset
Tisdag 4e Juni på Rangen

Grupp 9 - Ons 15.00-15.55

Emeline Alexander 11
Olivia Bokander-Matilainen 11
August Jardal 11
August Kjellström 11
Ludwig Ellerström 13
Erik Rase 13

Tränare: Anjelika

Onsdag 3e April på Rangen 
Onsdag 10e April på Rangen 
Onsdag 24e April vid klubbhuset
Onsdag 8e Maj på Rangen  
Onsdag 15e Maj vid Klubbhuset
Onsdag 22a Maj på Rangen  
Onsdag 29e Maj vid klubbhuset
Onsdag 5e Juni på Rangen


Grupp 10 - Ons 16.00-16.55

Erica Nählstedt 09
Lovisa Breland 09
Noor Kahlon-Rönnström 10
Ledig plats!
Ledig plats!
Ledig plats!

Tränare: Anjelika

Onsdag 3e April på Rangen 
Onsdag 10e April på Rangen 
Onsdag 24e April vid klubbhuset
Onsdag 8e Maj på Rangen  
Onsdag 15e Maj vid Klubbhuset
Onsdag 22a Maj på Rangen  
Onsdag 29e Maj vid klubbhuset
Onsdag 5e Juni på Rangen

Grupp 11 - Ons 17.00-17.55

Gabriel Nordin 07
Markus Josmarker 07
Erik Gustafsson 07
Oscar Hylén 08
Aston Stjerna 09
Edvard Norling 10

Tränare: Anjelika

Onsdag 3e April på Rangen 
Onsdag 10e April på Rangen 
Onsdag 24e April vid klubbhuset
Onsdag 8e Maj på Rangen  
Onsdag 15e Maj vid Klubbhuset
Onsdag 22a Maj på Rangen  
Onsdag 29e Maj vid klubbhuset
Onsdag 5e Juni på Rangen

Grupp 12 - Ons 18.00-18.55

Thea Rosberg 07
Isabella Granat 07
Moa Persson 07
Bella Johansen 07
Ledig plats!
Ledig plats!

Tränare: Anjelika

Onsdag 3e April på Rangen 
Onsdag 10e April på Rangen 
Onsdag 24e April vid klubbhuset
Onsdag 8e Maj på Rangen  
Onsdag 15e Maj vid Klubbhuset
Onsdag 22a Maj på Rangen  
Onsdag 29e Maj vid klubbhuset
Onsdag 5e Juni på Rangen


Grupp 13 - Tors 15.00-15.55

Thedor Löfgren 07
Isac Sjödahl 07
Eric Wall 07
Arvid Hagen 07
Linus Michelsen 09
Gabriel Wadström 09

Tränare: Anjelika

Torsdag 4e April på Rangen 
Torsdag 11e April på Rangen 
Torsdag 25e April vid Klubbhuset
Torsdag 2e Maj på Rangen  
Torsdag 9e Maj på Rangen
Torsdag 16e Maj Vid klubbhuset  
Torsdag 23e På Rangen
TISDAG 4e Juni på Rangen

Grupp 14 - Tors 16.00-16.55

Ella Ekman 09
Amanda Borgqvist 09
Vera Johansson 09
Ewelina Sjöström 09
Molly Carlström 09
Amanda Ljung 09

Tränare: Anjelika

Torsdag 4e April på Rangen 
Torsdag 11e April på Rangen 
Torsdag 25e April vid Klubbhuset
Torsdag 2e Maj på Rangen  
Torsdag 9e Maj på Rangen
Torsdag 16e Maj Vid klubbhuset  
Torsdag 23e På Rangen
TISDAG 4e Juni på Rangen

Grupp 15 - Tors 17.00-17.55

Max Lindström 12
Felix Järud 12
Erik Cavalin 12
Gustav Vilumsen 12
Milton Wannstam 12
Simon Wilman 11

Tränare: Anjelika

Torsdag 4e April på Rangen 
Torsdag 11e April på Rangen 
Torsdag 25e April vid Klubbhuset
Torsdag 2e Maj på Rangen  
Torsdag 9e Maj på Rangen
Torsdag 16e Maj Vid klubbhuset  
Torsdag 23e På Rangen
TISDAG 4e Juni på Rangen


Grupp 16 - Fre 15.00-15.55

Harry Berggren 12
Karl Granat 12
Maja Nilsson 13
Ebba Wideheim 12
Hugo Wideheim 11
Oscar Magnusson 12

Tränare: Gustav

Fredag 5e april på Rangen 
Fredag 12e april på Rangen 
Fredag 26e april vid klubbhuset 
Fredag 3e maj på Rangen 
Fredag 10e maj på Rangen
Fredag 17e maj Vid klubbhuset  
Fredag 24e maj på Rangen
Fredag 31a maj Vid klubbhuset

Grupp 17 - Fre 15.00-15.55

Arvid Ljung 12
Olle Johansson 12
Casper Maximilian 12
Ludvig Sigeholt 12
Marcus Gavillet 11
Ludwig Wadström 11
Jacob Falck Nordbo 13

Tränare: Anjelika

Fredag 5e april på Rangen 
Fredag 12e april på Rangen 
Fredag 26e april vid klubbhuset 
Fredag 3e maj på Rangen 
Fredag 10e maj på Rangen
Fredag 17e maj Vid klubbhuset  
Fredag 24e maj på Rangen
Fredag 31a maj Vid klubbhuset

Grupp 18 - Fre 16.00-16.55

Oscar Bergdahl 06
Gustav Silwerbrant 06
Oliver Ahnberg 06
Melvin Medin 06
Adam Lindsjö 05
Ledig plats!

Tränare: Gustav

Fredag 5e april på Rangen 
Fredag 12e april på Rangen 
Fredag 26e april vid klubbhuset 
Fredag 3e maj på Rangen 
Fredag 10e maj på Rangen
Fredag 17e maj Vid klubbhuset  
Fredag 24e maj på Rangen
Fredag 31a maj Vid klubbhuset


Grupp 19 - Fre 16.00-16.55

Viggo Morau 12
Truls Hagerstad 12
Alexander Westergård 12
Ludwig Torstensson 12
Carl Peterson-Hofvander 12
Elias Fång 12

Tränare: Anjelika

Fredag 5e april på Rangen 
Fredag 12e april på Rangen 
Fredag 26e april vid klubbhuset 
Fredag 3e maj på Rangen 
Fredag 10e maj på Rangen
Fredag 17e maj Vid klubbhuset  
Fredag 24e maj på Rangen
Fredag 31a maj Vid klubbhuset

Grupp 20 - Fre 17.00-17.55

William Johansson 10
Ebbe Bergman 10
Albert Appelfelt 09
Isak Lindsjö 10
William Letsikas 10
Emrik Johansson 10

Tränare: Gustav

Fredag 5e april på Rangen 
Fredag 12e april på Rangen 
Fredag 26e april vid klubbhuset 
Fredag 3e maj på Rangen 
Fredag 10e maj på Rangen
Fredag 17e maj Vid klubbhuset  
Fredag 24e maj på Rangen
Fredag 31a maj Vid klubbhuset

Grupp 21 - Fre 17.00-17.55

Alexander Ford 12
Christina Andersson 12
Emma Qvist-Petersson 13
Lova Ekman 11
Philip Ringsberg 13
Liv Sjödahl 13

Tränare: Anjelika

Fredag 5e april på Rangen 
Fredag 12e april på Rangen 
Fredag 26e april vid klubbhuset 
Fredag 3e maj på Rangen 
Fredag 10e maj på Rangen
Fredag 17e maj Vid klubbhuset  
Fredag 24e maj på Rangen
Fredag 31a maj Vid klubbhuset